Blog de profesor

Parteneriat Liteni-Dumeşti

08.04.2010 · Posted in Şcoala Dumeşti

Ca să păstrez legătura cu colegele de la Liteni,dar şi cu elevii de acolo, am încheiat un parteneriat şi am organizat mai multe activităţi împreună, precum şi o excursie.

Copiii din Liteni au pregătit un program artistic şi au venit la Dumeşti de ziua şcolii noastre, iar noi am mers la Liteni pe 15 ianuarie să îl sărbătorim împreună pe Eminescu. În noiembrie 2009 doamnele profesoare de limba română din Liteni au venit la şcoala noastră cu 18 copilaşi care au fost implicaţi în diverse scenete. Domnul de educaţie fizică a fost şi el prezent cu aproximativ 10 copii implicaţi în activităţi sportive.Copiilor le-a plăcut şcoala noastră, au primit aplauze, diplome, iar cei care au participat la competiţiile sportive au primit şi cupe şi medalii. Cei de la Liteni au asistat şi la programul artistic pregătit de cei din Dumeşti(scenete, interpretare muzicală, dansuri).

Copiii din Liteni(dramatizare Vizită)

Copiii din Liteni(dramatizare Luceafărul)

Copiii din Liteni(dramatizare Amintiri din copilărie)

Copiii din Dumeşti(Făt-Frumos când era mic-parodie)

Corul şcolii din Dumeşti şi doamna de muzică

Copiii din Dumeşti(Proces literar-Domnul Goe)

Leave a Reply